Strona główna arrow Badania arrow 2.Rola Internetu w procesie zakupu samochodu
2.Rola Internetu w procesie zakupu samochodu Drukuj E-mail
Kategoria: badanie klientów
 Typ Badania: bezpłatne
Status: zakończone dostępne

Grupa docelowa: osoby w wieku 23-35 lat. Ilość badanych: 140 osób Płeć: nie różnicowano.    Pytania badawcze: Czy Internet pomaga w wyborze samochodu? Jakie znacznie dla klienta ma możliwość kontaktu z dealerem samochodów przez Internet?

 Przystępując do tego badania chcieliśmy aby udało nam się znaleźć odpowiednio liczną grupę osób, która korzysta z Internetu w procesie zakupu samochodu. Chodziło nam o poznanie jakie informacje są poszukiwane przez potencjalnego klienta w Internecie i sposobu posługiwania się tym narzędziem przez klientów. Przy poszukiwaniu klientów zwróciliśmy się do osób w wieku 23 -35 lat, grupy    najczęściej korzystającej z Internetu. Klienci  w przedziale wiekowym powyżej 35 roku życia,  posiadają z całą pewnością największa siłę nabywczą samochodów nowych, jednak znacznie rzadziej korzystają z Internetu w procesie  zakupu. Nie braliśmy pod uwagę czy klient zakupił samochód,  czy też planuje to w najbliższej przyszłości, najważniejsze było jakich informacji poszukuje  i w jaki sposób to robi.  Głównym przedmiotem badania była sprzedaż samochodów nowych.

Badanie odbyło się w trzech etapach

W etapie pierwszym zwróciliśmy się do naszych respondentów  z prośbą o  odpowiedź na pytanie: Czy  korzystam z Internetu w celu pozyskania informacji  motoryzacyjnych.   Etap zakończyliśmy w momencie skompletowania  100 osób które na to pytanie odpowiedziały twierdząco.

W drugim etapie, z grupy osób,  które zostały zakwalifikowane do dalszego badania wyłoniliśmy 10 klientów,  którym zadaliśmy szereg  pytań otwartych związanych z  tematem naszego opracowania. Z komentarzy i spostrzeżeń została stworzona część pytań i kategorii stanowiących  poszczególne  odpowiedzi w naszej ankiecie.

W etapie trzecim zwróciliśmy się do wszystkich  100 osób używających Internetu,  z prośbą o wypełnienie ankiety i zaznaczenie  w każdym pytaniu jednej odpowiedzi,  z którą najbardziej się zgadzają. Dzięki takiej procedurze uzyskaliśmy bardzo wiarygodne odpowiedzi, gdyż  do wyboru były kategorie  problemów stworzonych przez samych klientów. Wykonaliśmy więc równocześnie badanie jakościowe z użyciem „grupy fokusowej", a następnie przeprowadziliśmy weryfikację  badaniami ilościowymi pokazującymi skalę danego problemu. Poniżej znajduje się spis pytań. Aby poznać udzielone na nie odpowiedzi, prosimy o kliknięcie na odpowiedni tytuł pytania.

1. Korzystanie z Internetu w procesie zakupu samochodu

2.Strony  www. które preferują klienci szukając informacji 
3. Jakich informacji szukają  klienci na stronach www

4. Przydatność Internetu w procesie zakupu samochodu

5. Nawiązywanie kontaktu z dealerem lub producentem poprzez stronę www
6. Satysfakcja z jakości kontaktu  przez Internet z  dealerem lub producentem samochodów

7. Ocena rzetelności i wiarygodności informacji podanych na  stronach internetowych. (Informacje handlowe)

8. Ocena rzetelności i wiarygodności informacji podanych na  stronach internetowych. (Producenci i dealerzy samochodów).

9. Najczęściej poszukiwane informacje w momencie pojawienia się modelu samochodu na rynku.
10. Możliwość skorzystania ze  złożenia zamówienia na samochodu przez Internet

11. Opinia  na temat stron www. producentów  samochodów w Polsce.

12. Ocena grafiki stron www. producentów  samochodów w Polsce.

13. Ocena zawartości merytorycznej stron www. producentów  samochodów w Polsce.
 
14. Ocena aktualności danych i informacji stron www. producentów  samochodów w Polsce

 

 

 
 
wstecz   dalej »